EĞİTİM METODUMUZ

"Ben kimim, çevremde nasıl bir dünya var, kimler var, ben nasıl davranmalıyım, nasıl hayatta kalacağım?"

Kreş, anaokulu dönemindeki çocuklar 2-6 yaş arasında çevrelerindeki dünyayı nasıl algılayacaklarına ve nasıl etkileşimde bulunacaklarına dair  düşünsel yapı oluştururlar. Bu yapı; kişilik ve davranışlara temel oluşturarak, çocukların bütün hayatı boyunca onlara eşlik eder. “Ben kimim, çevremde nasıl bir dünya var, kimler var, ben nasıl davranmalıyım, nasıl hayatta kalacağım?” gibi belirli soruların yanıtlarını ararlar.

Toplumsal kültür, tıpkı hava gibi, hiç farkında olmadan bizi çevreler ve davranışlarımızı yönlendirir. Bu kültürde çocuğun yaratıcı, girişimci, sorgulayan, araştıran özellikleri sınırlanır ve çocuk bir anlamda budanır.  Çocuğun, gelişimini ve yaratıcılığını engelleyen kalıplaşmış, katı, geçerliliğini yitirmiş değer yargılara ve geleneksel eğitim metodlarına karşı koyabilmesi için aktif, bağımsız, yaratıcı, gözlemci ve zihinsel potansiyelini kullanabilen birey olarak yetiştirilmesi gerekir.

Modern Eğitim Metodu

Çocuk merkezli
Etkin öğrenmeye dayalı
Reggio emilia tabanlı
Atölye ve yaratıcı çalışma ağırlıklı

Atölye Etkinlikleri

Atölyemizde değişik materyaller ile hergün yaratıcı çalışmalar yapılmaktadır.

Resim
Kil
Marangozluk

Branş Derslerimiz

Branş derslerimiz dışarıdan gelen konusunda uzman öğretmenler tarafından verilmektedir.

Dans ve bale çalışmaları kendini vucut diliyle ifade etmesi, büyük kas koordinasyonun arttırılması, fiziksel gelişime katkı sağlanmaktadır.

Müzik çalışmasında çocuğun değişik müzik aletlerini tanıması, ritim duygusunu kazanması ve kendini müzik ile ifade edebilmesi sağlanmaktadır.

İngilizce

3-6 yaş döneminde yüksek dil öğrenme kapasitesini değerlendirmek için ingilizce eğitimi her gün verilmektedir. Çocuklar ingilizce tekerlemeler, şarkılar söyleyerek ingilizce kelimelerle oyun oynayarak ingilizce öğrenmektedir.