MeşePalamudu ÇocukEvi

Ana Sayfa

Hakkımızda

Tavsiyeler

Ortamımız

Sınıflarımız

Bahçe-Doğa

Atölyemiz

Işık Atölyesi

Hizmetlerimiz

Kreş | Anaokulu

Metodumuz

Regio Emilia

Psikolojik H.

Foto Galeri

Servis - Ulaşım

 

Anaokulu İletişim

Tel: 0212 327 04 49
Faks:0212 327 04 50

 

Palanga Cad. Mütevelli İbrahim Sok. No:8 Ortaköy / Beşiktaş 

(Yıldız Parkı üst kapısı karşısı)


İletişim Formu
 
 

Anaokulu Servis alanımız: Ortaköy, Beşiktaş, Ulus, Etiler, Dikilitaş, Gayrettepe, Taksim, Şişli, Mecidiyeköy, Fulya, Nişantaşı, Kurtuluş, Cihangir, Levent,

( detaylı liste ... )

 

KREŞ ANAOKULU'MUZDAKİ IŞIK ATÖLYESİ

Neden Işık Atölye'si ?

Kreş, anaokulu'muzdaki sınıf dışı aktivite mekanlarımızdan birisi de Işık Atölyesi. Tüm çocukların ortak kullandıkları bu mekan çocuklar için sihirli bir ışık-gölge atölyesi. Işık ve gölge üzerine değişik materyaller ile dolu bu odada çocuklar önceden hazırlanmış veya spontane ortaya çıkan ışık oyunları oynuyorlar; ışık atölyesi masallara, drama çalışmalarına çocukların çok hoşuna giden bir hava katıyor. Işık kullanımı ayıca Reggio Emilia metodunda önemli yer tutar.

 

Kreş Anaokulu'muzda mini sahnede drama çalışması

Işık atöye'miz aynı zamanda masalların gerçeğe dönüştüğü bir mini sahne; bu ortamda çocuklar masallardaki kahramanları perdede görebilecekleri gibi, kendileri bir masal kahramanına dönüşüp arkadaşlarına gösteriler yapabiliyorlar. Masal - oyun şeklinde gerçekleştirilen drama çalışmaları çocukların kendilerini ifade edebilmeleri, arkadaşlarını gözlemleyebilmeleri, değişik hayvanların veya masal kahramanlarını canlandırarak onların nasıl davrandıklarını, konuştuklarını anlayabilme imkanı sağlıyor.

 

Atölye'de Işık - Gölge oyunu

Uygulamakta olduğumuz Reggio Emilia metodunda ışık atölyesi oldukça önemlidir. Reggio Emilia metodunda çocukların etraflarındaki nesneleri değişik açılardan bakmaları desteklenir. Işık atölyesi sahip olduğu değişik ışık kaynakları ile Reggio Emilia yaklaşımı için güzel bir ortam oluşturur. Elbette çocuklar bu ortamda da kendi yaratıcılıklarını kullanarak değişik oyunlar ortaya çıkartabiliyorlar; yanda çocukların gölge kovalamaca oyununu görüyorsunuz; tepegözün başındaki çocuğun eliyle yaptığı gölgeyi diğer çocuklar perde üzerinde yakalamaya çalışıyor.Tüm bunlar sırasında yaşadıkları eğlenceyi yüzlerinden okumak mümkün. 

Anaokulumuzu Ziyaret etmek isterseniz
İletişim Formu

Ortamız ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz
Sınıflarımız  Atölyemiz  Bahçe-Doğa

Fotoğraf galerimizi gezmek isterseniz.
Foto Galeri

 

  

Kreş Anaokulu Yuva Beşiktaş Copyright 2005 Meşe Palamudu Çocuk Evi 0212 327 0449 Tüm hakkı saklıdır.