MeşePalamudu ÇocukEvi

Ana Sayfa

Hakkımızda

Tavsiyeler

Ortamımız

Sınıflarımız

Bahçe-Doğa

Atölyemiz

Işık Atölyesi

Hizmetlerimiz

Kreş | Anaokulu

Metodumuz

Regio Emilia

Psikolojik H.

Foto Galeri

Servis - Ulaşım

 

Anaokulu İletişim

Tel: 0212 327 04 49
Faks:0212 327 04 50

 

Palanga Cad. Mütevelli İbrahim Sok. No:8 Ortaköy / Beşiktaş 

(Yıldız Parkı üst kapısı karşısı)


İletişim Formu
 
 

Anaokulu Servis alanımız: Ortaköy, Beşiktaş, Ulus, Etiler, Dikilitaş, Gayrettepe, Taksim, Şişli, Mecidiyeköy, Fulya, Nişantaşı, Kurtuluş, Cihangir, Levent,

( detaylı liste ... )

 

ANAOKULU'MUZDAKİ  DOĞA ve BAHÇE

Geniş, havadar bahçemiz

Şehir merkezinde olmamıza rağmen oldukça büyük ve ferah bir bahçemiz var. Boğazdan gelen esinti ve yanı başımızdaki Yıldız parkı sayesinde bulunduğumuz bölge çok temiz ve ferahlatıcı bir havaya sahip. Bahçemiz ise tüm çocukların bir arada bahçeyi kullanabilecekleri ve istedikleri gibi koşup oynayabilecekleri kadar büyük. Bahçemizde büyük kırmızı kaydırağın yanısıra, salıncağımız, tırmanma kulemiz, evimiz, kum havuzumuz ve bahçe oyuncaklarımız var, bu sayede değişik ilgi gruplarına sahip birden çok grup aynı anda bahçeyi kullanabiliyorlar. Bahçeye hem yemek yenilen yerden hem de atölyeden çıkışımız var, bu sayede çocuklar gün içerisinde sık sık istedikleri gibi bahçeyi kullanabiliyorlar. Bahçemizi değişik bitkiler ile dolu, bu sayede ilgi çekici ve güzel olmasının yanısıra çocukların mevsim değişiklerini farkına varmalarını da sağlıyor. Bahçemizde çocuklar ayrıca kendi ektikleri ve baktıkları bitkilerin gelişimini ve değişimini izleme imkanına da sahip. 

 

Kum Havuzu, Kaydırak, Salıncak

Bahçe'de masif tahtadan yapılmış büyük kaydırağımız, tırmanma kulemiz ve salıncağımız var; bunlar çocukların çok hoşuna gidiyor; salıncak ve kaydırak güvenle oyun oynasınlar diye geniş kum havuzları içerisinde yer alıyor.  Behçenin zemini de düşmelere karşı suni çim ile kaplı. Bahçe, yaz aylarında koyduğumuz 3.5 ton su kapasiteli büyük havuzumuz ise sıcak havalarda her çocuğun en çok hoşlandığı aktivite.

 

 

Yanıbaşımızdaki Doğa : Yıldız Parkı

Istanbul büyük şehrinde çocuğun doğa ile iç içe olabilecekleri yerler oldukça sınırlı iken; anaokulumuzun hemen yanındaki 1/2  dakikalık yürüme mesafesinde olan bu doğa parçası sayesinde çocuklarımız sık sık doğa ile iç içe olma şansı buluyorlar.
Çocuk evimizin parka çok yakın olması avantajını her fırsatta kullanıyoruz. Yaz ve kış hava müsait olduğu herhangi bir anda, bazen gezmeye veya öğle yemeğine gidiyoruz. Yıldız parkı ayrıca bir çok etkinlikte bize ev sahipli yapıyor, örneğin arkeoloji çalışmalarımızı orada sürdüyoruz, çocuklar toprağın altından eski (!) zamanlardan kalmış  heykeller paralar buluyor ve onları okulda sergiliyorlar. Yıldız parkı gezileri sırasında çocuklar doğayı gözlemlemekle kalmayıp, oradan çeşitli nesneler ( kozalaklar, yapraklar, çiçekler, şekilli ağaç dalları )  toplayıp getiriyor, inceliyorlar veya etkinliklerde kullanıyorlar.

Doğa çocukların gözlemlemeleri ve keşfetmeleri için çok sayıda seçenek sunuyor. Bu imkandan mümkün olduğunca faydalanmak için doğayı sadece sınıf dışında tutmuyoruz, mümkün olduğunca sınıfların içine de doğayı getiriyoruz.

 

 

 

 

Anaokulumuzu Ziyaret etmek isterseniz
İletişim Formu

Ortamız ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz
Sınıflarımız  Atölyemiz  Işık Atölyesi 

Fotoğraf galerimizi gezmek isterseniz.

Foto Galeri


 

Kreş Anaokulu Yuva Beşiktaş Copyright 2005 Meşe Palamudu Çocuk Evi 0212 327 0449 Tüm hakkı saklıdır.