MeşePalamudu ÇocukEvi

Ana Sayfa

Hakkımızda

Tavsiyeler

Ortamımız

Sınıflarımız

Bahçe-Doğa

Atölyemiz

Işık Atölyesi

Hizmetlerimiz

Kreş | Anaokulu

Metodumuz

Regio Emilia

Psikolojik H.

Foto Galeri

Servis - Ulaşım

 

Anaokulu İletişim

Tel: 0212 327 04 49
Faks:0212 327 04 50

 

Palanga Cad. Mütevelli İbrahim Sok. No:8 Ortaköy / Beşiktaş 

(Yıldız Parkı üst kapısı karşısı)


İletişim Formu
 
 

Anaokulu Servis alanımız: Ortaköy, Beşiktaş, Ulus, Etiler, Dikilitaş, Gayrettepe, Taksim, Şişli, Mecidiyeköy, Fulya, Nişantaşı, Kurtuluş, Cihangir, Levent,

( detaylı liste ... )

 

KREŞ-ANAOKULU'MUZDAKİ SINIFLAR

Her yaş grubuna özel, aydınlık, geniş sınıflar

Kreşler, Anaokulları'nda karşılaşılan problemlerden birisi mekan sınırlamasıdır. Toplam alan sınırlı olduğundan genellikle 2 yöntemden birisi tercih edilir.

1. Kreş, anaokulu sınıflarını büyük tutmak için değişik yaşlardan çocukları aynı sınıfa koymak; bu şekilde sınıf alanları büyümektedir ancak arada gelişme farkı olan çocuklar ile birarada etkinlik yapmak mümkün değildir. Bu durumda öğretmenler aynı geişmeye sahp çocukları etkinliğe katabilirler ve diğer çocuklar etkinliğin dışında kalırlar.

2. Kreş, anaokulu yaşa göre ayırmak için sınıfları küçük tutmak. Çocukları yaşa göre ayırmak istediğinizde sınıfları küçültmek zorunda kalırsınız;  böyle yaptığınızda çocuklara sınıf içi oyunlarından etkinliklerde kullanabilecekleri alan kalmaz.

Kreş, anaokulumuz 350m2 kapalı alanlı müstakil binada yer aldığından mekan sınırlamamız yok. Bu sayede değişik gelişme seviyesindeki çocuklara ayrı sınıflar oluşturabiliyor ve o gruba uygun eğitim ve ilgiyi sağlayabiliyoruz. .

 

 

 

 

 

 

 

Kreş, Anaokulu'muzun geniş, ferah, aydınlık sınıfları

Her yaş grubuna farklı sınıfımız olmasına rağmen sınıflarımız aydınlık, geniş ve ferah; sınıflarımız dış cepheye bakıyor ve güneşli; dolayısıyla çocuklar aydınlık keyifli ortamda zaman geçiriyorlar. Sınıflarımızn geniş olması sayesinde sınıf içi etkinlikler yapabiliyor; müzik, ingilizce gibi dersleri oyunlar şeklinde verebiliyoruz. Geniş sınıflarımız aynı zamanda çocukların enerjilerini harcayabilecekleri dilediklerince koşup oynabileceği kendi oyun alanlarına da sahip

Sınıf içindeki etkinlik malzemeleri

Kreşimizde ortak kullanıma açık geniş atölyemiz var ( henüz icelemediyeniz Atölyemiz'e tıklayarak görebilirsiniz )  yine de gün boyunca yapılacak etkinliklerde de sık sık mini atölye çalışmaları yapıyoruz. Gün içerisinde yapılan bu çalışmalarda çocukların  el becerileri, problem çözme yetenekleri gelişiyor; arkadaşları ve öğretmenleriyle iletişimlerini arttıryor, yaratıcılıklarını sınıyorlar.

Her ay belirlenen ana konu etrafında yapılan bu etkinliklere;  Yıldız parkı veya okul dışı gezi sırasında toplanan malzemeler; bazen yuvadaki işlenmemiş ham malzemeler; evlerden toplanan geri dönüşüm malzemeleri renk katıyor. Bu etkinlikler ayrıca çocuklara konuyla ilgili soru sorabilecekleri veya öğrendiklerini paylaşabilecekleri öğrenme zamanları sağlıyor. 

 

 

 

 

 

 

Temiz, güvenli ortam

Kapalı mekanlarımızda kolay temizlenebilir yer döşemeleri tercih edilmiştir. Bu sayede ortamımız sürekli temiz tutulduğu gibi alerjik bünyeye sahip çocuklara anti allerjik ortam sağlanmaktadır. İç mekanlarımız çocukların güvenliği ön planda düşünülerek tasarlanmış ve döşenmiştir.

En iyisi gözünüzle görmeniz

Maalesef  kreşimizdeki her şeyi, özellikle havayı buraya tamamen aktarmamız mümkün değil, en iyisi kendi gözlerinizle görmeniz;  sizi çay yada kahvemizi içmeye bekliyoruz.

Bilgi İletişim Formu   Ziyaret Formu

Resimler   

Kreş Anaokulu Yuva Beşiktaş Copyright 2005 Meşe Palamudu Çocuk Evi 0212 327 0449 Tüm hakkı saklıdır.