MeşePalamudu ÇocukEvi

Ana Sayfa

Hakkımızda

Tavsiyeler

Ortamımız

Sınıflarımız

Bahçe-Doğa

Atölyemiz

Işık Atölyesi

Hizmetlerimiz

Kreş | Anaokulu

Metodumuz

Regio Emilia

Psikolojik H.

Foto Galeri

Servis - Ulaşım

 

Anaokulu İletişim

Tel: 0212 327 04 49
Faks:0212 327 04 50

 

Palanga Cad. Mütevelli İbrahim Sok. No:8 Ortaköy / Beşiktaş 

(Yıldız Parkı üst kapısı karşısı)


İletişim Formu
 
 

Anaokulu Servis alanımız: Ortaköy, Beşiktaş, Ulus, Etiler, Dikilitaş, Gayrettepe, Taksim, Şişli, Mecidiyeköy, Fulya, Nişantaşı, Kurtuluş, Cihangir, Levent,

( detaylı liste ... )

 

ANAOKULU'MUZDAKİ ATÖLYE

Çocuk - Oyun - Eğlence - Öğrenme Meydanı

Atölye ve bahçenin mekansal düzenlemesi çocukların gruplar halinde istedikleri aktiviteleri gerçekleştirebildikleri büyük alanı oluşturuyor. Anaokulu'muzda uyguladığımız Reggio Emilia yöntemi için de büyük önem taşıyan; toplamda sınıflar kadar büyük mekanı sınıf dışı aktivitelere ayrılarak çocuklara büyük oyun-eğlence-öğrenme meydanı ( Reggio Emilia yöntemindeki Agora) yaratılmıştır. Elbette bu meydanın ortasında Atölye'miz yer alıyor. Atölye'nin yanında Işık Atölyemiz ve bahçemiz var.

 

Kreş, Anaokulu Atölye Çalışmaları

Uygulamakta olduğumuz etkin öğrenmeye dayalı ( Regio Emila yöntemi baz alınarak hazırlanmış ) eğitim metodunun en önemli bileşenlerinden birisi atölye çalışmalarıdır. Bu atölye çalışmaları sırasında çocuklar sadece sanatsal yaratıcılıklarını geliştirmekle kalmaz; hayatta başarılı olmalarını sağlayacak çok sayıda yeteneği  de edinirler. Bunlardan en önemlileri kendi güçlerinin ve yeteneklerinin farkına varma; kendi varlığını farketme, kendini ifade etme ve ortama kabul ettirme; başkalarının varlıklarını ve yeteneklerini kabul etme; onlarla birlikte yaşama, konuşma ve üretmedir.

Atölye çalışmaları diğer gezi ve aktiviteler ile ortak konu üzerinde yapılmaktadır. Örneğin Sinema konusunda gidilen müzedeki sinema makinelerini inceleyen çocuklar kreş, anaokulu'na döndüklerinde mevcut malzemelerden sinema makinesi maketi yapabilme imkanı bulurlar. Bu sayede çocuk gözlemleme, değişik materyalleri biraraya getirirken problem çözme, 3 boyutlu düşünme, ortak ürün ortaya çıkartırken hem arkadaşları hemde öğretmenleriyle sürekli iletişim kurmayı öğrenmektedir.

Atölye çalışmalarımızın ciddi, sıkıcı bireysel yaratıcılık  seansları şeklinde olduğunu düşünmeyin; tam tersi, atölye çalışmalarımız çocukların biraz birlikte, biraz bağımsız, genellikle birbiri ile alakasız büyük keyif alarak yeni şeyler yaptığı; ancak sonuçta ortaya herkesin katkısının olduğu ortak eser çıkan çalışmalar. Anaokulu'muzdaki çocuklara sorarsanız, duvarda asılı olan bu çalışmaları size gururla gösterip neresini kendilerinin yaptıklarını ve yaparken ne kadar eğlendiklerini onlar size anlatabilirler.

Yuvamızda atölye çalışmalarında kullanılan malzemeler

Atölye çalışmalar sırasında hazır materyaller kullanmıyoruz, yani boyama kitaplarımız, şablonlarımız, hazır kalıplarımız yok. Bunun yerine kreş, anaokulu'muzdaki sınıflarda ve atölyemizde, çocuğun ilgisini çekecek, yaratıcılığını ateşleyecek değişik renk ve şekillerde işlenmemiş malzemeler bulunduyoruz.

Bunların bazıları yıldız parkı ve diğer doğa gezilerinden topladığımız malzemeler, bunlara evlerden toplanan geri dönüşüm malzemelerini ekliyoruz. Yine değişik atölye çalışmalarında kullanılan yapılan çalışmalara renk veya şekil vermekte kullandığımız malzemelerimiz var. Tüm bunlar sınıflarda ve atölyede çocukların ulaşılabileceği şekilde düzenlenmiş mekanlarda bulunuyor. Muhtemelen bu kadar malzemeyi bir arada görünce siz de  "şimdi çocuk olmak varmış" diye düşünmekten kendinizi alamayacaksınız.

Anaokulumuzu Ziyaret etmek isterseniz
İletişim Formu

Ortamız ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz
Sınıflarımız  Işık Atölyesi  Bahçe-Doğa

Fotoğraf galerimizi gezmek isterseniz.
Foto Galeri

 

 

Kreş Anaokulu Yuva Beşiktaş Copyright 2005 Meşe Palamudu Çocuk Evi 0212 327 0449 Tüm hakkı saklıdır.