MeşePalamudu ÇocukEvi

Ana Sayfa

Hakkımızda

Tavsiyeler

Ortamımız

Sınıflarımız

Bahçe-Doğa

Atölyemiz

Işık Atölyesi

Hizmetlerimiz

Kreş | Anaokulu

Metodumuz

Regio Emilia

Psikolojik H.

Foto Galeri

Servis - Ulaşım

 

Anaokulu İletişim

Tel: 0212 327 04 49
Faks:0212 327 04 50

 

Palanga Cad. Mütevelli İbrahim Sok. No:8 Ortaköy / Beşiktaş 

(Yıldız Parkı üst kapısı karşısı)


İletişim Formu
 
 

Anaokulu Servis alanımız: Ortaköy, Beşiktaş, Ulus, Etiler, Dikilitaş, Gayrettepe, Taksim, Şişli, Mecidiyeköy, Fulya, Nişantaşı, Kurtuluş, Cihangir, Levent,

( detaylı liste ... )

 

Psikolojik Hizmetlerimiz

Psikoloğumuz Bihter Mutlu Gencer

1991 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans eğitimini, Amerika'da California State Üniversitesi'nde Özel Eğitim Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında araştırma asistanlığı yaptı, üniversite kliniğinde gelişimsel problemleri olan çocuklarla çalıştı. TEACCH Programının Otizmi Olan Türk Çocuklarla Uygulanması adlı teziyle mezun oldu. Türkiye'de özel bir danışmanlık merkezinde çeşitli gelişimsel ve öğrenme güçlüğü olan çocuklarla çalıştı ; bir özel eğitim okulunda eğitim kordinatörü olarak görev aldı. Daha sonra bir süre İtalya'da çalışmalarına devam etti.

Torino Üniversitesi'nde Konuşma Terapisi bölümünde misafir öğrenci olarak derslere katıldı. Mondovi'de bir hastanenin Çocuk Psikiyatrisi Bölümünde çalıştı. Burada bir bilimsel araştırmada ve hizmetiçi eğitimlerde görev aldı; çocuk ve aile terapisi uygulamalarını takip etti. Bu sırada PEP-r adlı psiko-eğitimsel değerlendirme ölçeğinin "otizmi olan Türk çocuklarıyla geçerlik ve güvenirlik araştırması" çalışmasına katıldı. Ayrıca klinik alanda aile terapisi, bebek psikolojisi, çocuk gelişimi ve psikolojisi eğitimleri alan Bihter Gencer aynı zamanda kurucusu olduğu ELELE Psikolojik Danışmanlık Gelişim ve Eğitim Merkezi'nde çalışmalarına devam etmektedir.

Psikolojik gelişim takibi
Çocuklarımızın psikolojik gelişimleri yani sosyal, duygusal, kişisel ve davranışsal gelişimleri günlük yuva ortamında yakından takip edilir. Çocuk doğal ortamında; oyun oynarken, uyurken, yemek yerken izlendiği için rahat gözlem yapılabilir; bu sayede çocukların, en az fiziksel gelişimleri kadar önemli olan psikolojik gelişimleri de düzenli olarak kontrol edilir.

Önleyici danışmanlık
Önleyici danışmanlık, sorunlar oluşmadan, henüz ufak bir soru işareti iken önlemeyi sağlayan bir sistemdir. Çocuğun, gelişim takibi sırasında fark edilen ufak problemler, profesyonel yardım gerektirecek duruma gelmeden, yuva ve aile ortamında uygulanacak basit önlemler ile probleme dönüşmeden önlenir.

Gelişim testi uygulamaları 
Çocuğumuzun gelişimiyle ilgili bir gecikme şüphesi söz konusu ise standardize edilmiş testler yardımıyla çeşitli alanlardaki gelişimi değerlendirilir ve gerekli terapi veya eğitim sürecine yönlendirilir.

Sistematik aile görüşmeleri 
Ailelerimizle belirli zamanlarda bir araya gelip çocuklarımızın durumuyla ilgili olarak görüşmeler yapılır, annelik ve babalık becerilerini geliştirmeye yönelik seminer toplantıları düzenlenir.

Aylık ve dönemlik gelişim raporları 
Çocuklarımızın çeşitli gelişim alanlarındaki durumlarıyla ilgili olarak aylık ve dönemlik raporlar hazırlanıp ailelerimize sunulur.

Anne Baba Okulu

Anne Baba okulu çocuklarımızın gelişimi ile ilgili aileri bilgilendirmeyi ve sorunların paylaşımını amaçlayan toplantı, seminerlerden oluşan bir aktiviteler bütünüdür.

Çocuk psikolojisi ve aile terapisi konularında uzman olan psikoloğumuz tarafından yönetilen toplantılarımızda, anne-babalar tecrübeli-uzman kişiyle konuşmanın rahatlığını yaşıyorlar.

Anne-baba okulu toplantılarımızda, bilgi akışı tek yönlü değildir. Psikoloğumuz bilgilendirme yaparken, anne-babaların konuyla ilgili paylaşımları konunun çok daha iyi anlaşılmasını sağlıyor...

Anaokulumuzu Ziyaret etmek isterseniz
İletişim Formu

Ortamız ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz
Sınıflarımız  Atölyemiz  Işık Atölyesi  Bahçe-Doğa

Fotoğraf galerimizi gezmek isterseniz.

Foto Galeri

Kreş Anaokulu Yuva Beşiktaş Copyright 2005 Meşe Palamudu Çocuk Evi 0212 327 0449 Tüm hakkı saklıdır.