ANAOKULUMUZDAKİ SINIFLAR

Anaokulumuzun geniş, ferah, aydınlık sınıfları çocuklar için özel olarak düzenlenmiştir.

Anaokulumuzda her yaş grubu için ayrı sınıflarımız bulunmaktadır. Binamız büyük olduğu için sınıflarımız da oldukça geniştir, tüm sınıflarımız dış cepheye bakar ve güneş ışığı aldığı için aydınlık ve ferahtır. Sınıf içi çocukların ilgi alanlarına göre düzenlenmiştir, çocuklar bazı aktiviteleri atölye, bahçe, yıldız parkı, ışık odası, dans odası gibi sınıf dışı alanlarda yaparken, zamanlarının bir kısmını da sınıfta geçirirler. Sınıfta zaman geçirirken tüm grup ortak oyunlar oynayabileceği gibi, değişik ilgi alanlarına sahip çocuklar farklı köşelerde zaman da geçirebilirler. Yine sınıfın içinde çocuğun ilgisini çekecek malzemeler vardır. Bunlar gezilerden topladıkları  “ganimetler” (ör. yapraklar, çiçekler, kozalar, güzel taş vb. ) olabileceği gibi, çocukların yeni bir şey yapmaları için konulmuş tahta, plastik, boncuk g,b, yapılandırılmamış malzemeler de olabilir.

 anaokulu-sinif3 anaokulu-sinif2 gemi

Sınıf içindeki etkinlik malzemeleri

Kreşimizde ortak kullanıma açık geniş atölyemiz var ( henüz icelemediyeniz ‘e tıklayarak görebilirsiniz )  yine de gün boyunca yapılacak etkinliklerde de sık sık mini atölye çalışmaları yapıyoruz. Gün içerisinde yapılan bu çalışmalarda çocukların  el becerileri, problem çözme yetenekleri gelişiyor; arkadaşları ve öğretmenleriyle iletişimlerini arttıryor, yaratıcılıklarını sınıyorlar.

Her ay belirlenen ana konu etrafında yapılan bu etkinliklere;  Yıldız parkı veya okul dışı gezi sırasında toplanan malzemeler; bazen yuvadaki işlenmemiş ham malzemeler; evlerden toplanan geri dönüşüm malzemeleri renk katıyor. Bu etkinlikler ayrıca çocuklara konuyla ilgili soru sorabilecekleri veya öğrendiklerini paylaşabilecekleri öğrenme zamanları sağlıyor.

kres_cocuk_oyuncak kres_cocuk_oyuncak2

Projeler

Sınıflarımız, o anda devam etmekte olan projeye göre çocukların öğretmenler ile beraber düzenledikleri farklı mekanlara da dönüşebiliyor. İletişim projesinde bir PTT merkezine, Uzay-Gökyüzü projesinde siyah fon üzerinde çocukların yaptıkları yıldızların ve gezegenlerden oluşan gökyüzüne, Deniz projesinde yine çocukların yaptıkları içine oturabilecekleri bir yelkenli gemiye ev sahipliği yapıyor.

uzay ptt

Temiz, güvenli ortam

Kapalı mekanlarımızda kolay temizlenebilir yer döşemeleri tercih edilmiştir. Bu sayede ortamımız sürekli temiz tutulduğu gibi alerjik bünyeye sahip çocuklara anti allerjik ortam sağlanmaktadır. İç mekanlarımız çocukların güvenliği ön planda düşünülerek tasarlanmış ve döşenmiştir.